7.15 Meta Şampiyonları

7.15 Meta Şampiyonları

League of Legends 7.15 yaması geldi. Bölge finalleri de bu metada oynanacağı için birçok şampiyonda düzenlemeye gidildi. Önceki yamaların da etkisiyle ormanda ve destekte tank metası hüküm sürerken, üst koridor daha çok ayrık ittirme şampiyonlarının hakimiyetinde.

7.15 Üst Koridor Meta Şampiyonları

Gnar

Gnar: Son zamanlarda profesyonel arenada çok fazla görmediğimiz şampiyon, tekli derecelide zaman zaman kendini gösteriyordu. 7.13 yamasında aldığı güçlendirmenin etkilerini, profesyonel arenada da 7.13'e geçilmesiyle gösterdi ve etkisi büyük oldu. Mini Gnar'ın Q yeteneğinin hasarı önemli ölçüde arttırılırken, savaş başlatma mekaniği olan E yeteneğinin de menzili 475'ten 600'e çıkarılmıştı.

Gnar Rehberleri


Trundle

Trundle: 2017 senesine kadar metada her zaman önemli bir yeri vardı Trundle'ın. Bazen üst koridor, bazen orman hatta bazen destek olarak bile görüyorduk kendisini. Aldığı bir nerf ile metaya uzaktan bakmaya başlayan Trundle, 7.13 yamasıyla tekrar vadiye döndü. Şampiyonun W içindeki can yenilenmesi arttırılmıştı ve daha da önemlisi Q yeteneği artık kulelere de hasar verebiliyor. Ayrık ittirme denince akla gelen ilk şampiyonlardan olan baş belası troll, üst koridorda can sıkmaya devam edecek.

Trundle Rehberleri


Rumble 

Rumble: Orta koridorda AP hasarın yetersiz kalması durumunda, takımları AP hasarı üst koridordan karşılamaya itiyor. Üst koridor ve hasar denince akla gelen ilk isim de şüphesiz cızbız makinası Rumble.

Rumble Rehberleri


Renekton 

Renekton: Üst koridorda savaşçı metasının başlaması, koridorun kabadayısı olarak bilinen Renekton'u da metada önemli bir yerde tutuyor. Erken seviyelerdeki hasarı, Q yeteneği ile canını doldurabilmesi, W yeteneği ile kitle kontrolü ve E'sinin sağladığı mobilite onu üst koridorun vazgeçilmezleri arasında tutan unsurlar.

Renekton Rehberleri


Jarvan IV 

Jarvan: Jarvan üst koridor için önemli bir seçim olma özelliğini koruyor. Hem savaş başlatma mekanikleri hem de rakip taşıyıcılara odaklanabilmesi, bir dengeleme almadığı sürece onu metada tutacaktır.

Jarvan IV Rehberleri

Diğer koridorlarda yer alan meta şampiyonları ve rehberleri için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Etiketler: lol, 7.15, meta, şampiyonları

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.