7.20 Meta Şampiyonları

7.20 Meta Şampiyonları

League of Legends 7.20 Yaması tüm sunuculara geldi. Sezon öncesi güncellemeleri oldukça kapsamlı olacağından, bu güncellemede çok fazla değişikliğe gidilmedi. Kitle kontrolü olan tanklar ve arkasındaki hiper taşıyıcılar hala oyunun en etkili silahları. Bu taşıyıcıları koruyacak olan kalkan veren şampiyonlara ise Karma'nın aldığı güçlendirmeyle bir yenisi daha eklendi. Ezreal erken oyunun en etkili ormancılarından olmaya devam ediyor. İşte 7.20 metasının önemli şampiyonları;

7.20 Üst Koridor Meta Şampiyonları

Fiora

Fiora: Tankların ya da yarı tank şampiyonların üstünlüğünün bulunduğu üst koridora savaşçı kimliğiyle yeni bir soluk getiriyor. Bunun sebebi ise 7.14 yamasında aldığı dengelemenin 7.18 ile birlikte geri alınması ve kendisinin karşı koyulamaz bir ayrık ittirme kimliğine geri dönmesi.

Fiora Rehberleri


Gnar

Gnar: Son zamanlarda profesyonel arenada çok fazla görmediğimiz şampiyon, tekli derecelide zaman zaman kendini gösteriyordu. 7.13 yamasında aldığı güçlendirmenin etkilerini, profesyonel arenada da 7.13'e geçilmesiyle gösterdi ve etkisi büyük oldu. Mini Gnar'ın Q yeteneğinin hasarı önemli ölçüde arttırılırken, savaş başlatma mekaniği olan E yeteneğinin de menzili 475'ten 600'e çıkarılmıştı.

Gnar Rehberleri


Galio 

Galio: Kitle kontrolü ve tanklığı her takımın isteyeceği düzeyde. Bununla birlikte Q yeteneği ile minyon biçebilmesi sayesinde diğer tanklara göre daha rahat bir koridor aşaması geçirebiliyor. Ultisi ise takım savaşlarına sürpriz katılımlar sağlayarak maçın gidişatını değiştirebiliyor. Galio metanın tüm gerekliliklerini barındırıyor.

Galio Rehberleri


Cho'Gath 

Cho'Gath: Koridordaki hantal görüntüsü sizi yanıltmasın. Ultisinin gerçek hasarı sayesinde, tanklara karşı oldukça etkili. Baron ve ejder savaşlarında ultisi çarp'tan çok daha kuvvetli. Erken oyunda geriye bile düşse, yükleri sayesinde oyun ilerledikçe herkesten fazla güçleniyor.

Cho'Gath Rehberleri


Maokai 

Maokai: Orman eşyalarındaki değişiklikler sonrası ormanda tekrar popüler olmaya başlamıştı. Daha sonra bu eşyalara gelen dengelemeler, bu güçlü tankı metadan düşürmedi ama üst koridora yönlendirdi. Çok fazla kitle kontrolü var, takım savaşlarında uzun süre can yenileyip ayakta kalabiliyor ve sıçra + W kombosuyla uzak mesafelerdeki taşıyıcılara ulaşabiliyor.

Maokai Rehberleri

Diğer koridorlarda yer alan meta şampiyonları ve rehberleri için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.