7.23 Meta Şampiyonları (Yeni Rün Metası)

7.23 Meta Şampiyonları (Yeni Rün Metası)

League of Legends'a yeni rün sisteminin gelmesiyle birlikte, meta baştan aşağıya değişiyor. Biz de bu sebeple, yeni rünlerin geldiği 7.22 yamasında sağlıklı olmayacağını düşünerek meta şampiyonlarını hazırlamamıştık. Yeni rünler geleli bir yama dönemi geçti ve hangi rünlerin hangi şampiyonlarla güçlü olduğu konusunda, galibiyet oranlarıyla birlikte az çok fikir sahibi olduk. Sizin için yeni rün sisteminin avantaj sağladığı şampiyonları derledik.

7.23 Nişancı - ADC Meta Şampiyonları

Ezreal

Ezreal: Yeni rünlerle birlikte kazanma oranı en yüksek olan nişancıların başında geliyor. Arakçı rünüyle birlikte düşen tek kullanımlık eşyalar ve altın torbaları Ezreal'ın çok daha kısa sürede eşya tamamlamasını sağlıyor. Bununla birlikte düşen eşyalardan biri olan mana iksiri, Ezreal'ın koridorda daha sık dürtebilmesini ve Gözyaşı yüklerini daha çabuk bitirmesini sağlıyor. İlham yolundaki bir diğer önemli rün olan Peksimet Teslimatı da aynı şekilde koridor hakimiyetini arttırıyor. İkincil yolda seçilecek Kızart rünü de 20 saniyede bir Ezreal'ın herhangi bir yeteneğiyle rakibi yakarak dürtmesini kolaylaştırıyor.

Ezreal Rehberleri


Miss Fortune

Miss Fortune: Yine yeni rünlerle güçlenen şampiyonlardan biri MF. Hasar kaynağı, düz vuruşlarından ziyade yetenekleri olan Miss Fortune, Aery ya da Sihirli Yıldız ile koridorda muazzam bir dürtme potansiyeline kavuştu. Eski kabiliyetlerden olan Yıldırım, yüksek bekleme süresi sebebiyle aynı ihtiyacı karşılamıyordu. Büyücülük rün yolunda seçilen Kızart ve Mana Akışı Yüzüğü de MF'in koridorda tam bir kabusa dönüşmesini sağlıyor.

Miss Fortune Rehberleri


Twitch

Twitch: Saldırıya Devam gibi önemli bir yeni rün varken, elbette hipertaşıyıcıların metadan uzaklaşmasını beklemek mümkün değil. Burada da geç oyunun suikastçi hipertaşıyıcısı Twitch, en yüksek galibiyet oranına sahip nişancılardan. Zira Twitch ultisi ile Runaan ve Statikk birleştiğinde, takım savaşındaki tüm rakipler üzerinde Saldırıya Devam yüklerini biriktirmek oldukça kolay.

Twitch Rehberleri

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.