7.24 Meta Şampiyonları (Yeni Rün Metası)

7.24 Meta Şampiyonları (Yeni Rün Metası)

League of Legends gibi metanın sürekli değiştiği bir oyunda, 7.24 yamasında gelen büyük dengelemeler, metayı oldukça farklı bir hale getireceğe benziyor. Büyük rün güncellemesi, bazı şampiyonları çok fazla öne çıkarmıştı. Riot da ekstra avantaj sağlayan bu şampiyonların önemli bir kısmını dengeledi. Bu nedenle bir önceki meta şampiyonları seçimlerimize kıyasla önemli değişiklikler göreceksiniz.

7.24 Nişancı - ADC Meta Şampiyonları

Miss Fortune

Miss Fortune: Yine yeni rünlerle güçlenen şampiyonlardan biri MF. Hasar kaynağı, düz vuruşlarından ziyade yetenekleri olan Miss Fortune, Aery ya da Sihirli Yıldız ile koridorda muazzam bir dürtme potansiyeline kavuştu. Eski kabiliyetlerden olan Yıldırım, yüksek bekleme süresi sebebiyle aynı ihtiyacı karşılamıyordu. Büyücülük rün yolunda seçilen Kızart ve Mana Akışı Yüzüğü de MF'in koridorda tam bir kabusa dönüşmesini sağlıyor.

Miss Fortune Rehberleri


Twitch

Twitch: Saldırıya Devam gibi önemli bir yeni rün varken, elbette hipertaşıyıcıların metadan uzaklaşmasını beklemek mümkün değil. Burada da geç oyunun suikastçi hipertaşıyıcısı Twitch, en yüksek galibiyet oranına sahip nişancılardan. Zira Twitch ultisi ile Runaan ve Statikk birleştiğinde, takım savaşındaki tüm rakipler üzerinde Saldırıya Devam yüklerini biriktirmek oldukça kolay.

Twitch Rehberleri


Vayne

Vayne: Ezreal'ın aldığı dengelemeden sonra metadan bir nebze de olsa düşeceğini düşünürsek, metanın en güçlü seçimleri arasına en yüksek 4. galibiyet oranına sahip olan Vayne'nin eklenmesi yanlış olmaz. Koridorundaki rakiplere göre, İsabet alanındaki anahtar rünlerin üçüyle de oynanabilen şampiyon, kısa menzilinin dezavantajını ilerleyen dakikalardaki hasarıyla rahatça kapatabiliyor.

Vayne Rehberleri

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.