8.1 Meta Şampiyonları

8.1 Meta Şampiyonları

8.1 Meta Şampiyonları

Yeni yılın ve 8. sezonun ilk yaması yayınlandı. 8.1 Yama Notlarında çok fazla değişiklik olmaması da metayı çok fazla değiştirmedi. 8.2 Yamasında gelecek değişiklikler metayı büyük ölçüde değiştirecek gibi görünüyor.

8.1 Nişancı Meta Şampiyonları 

Miss Fortune

Miss Fortune: Yine yeni rünlerle güçlenen şampiyonlardan biri MF. Hasar kaynağı, düz vuruşlarından ziyade yetenekleri olan Miss Fortune, Aery ya da Sihirli Yıldız ile koridorda muazzam bir dürtme potansiyeline kavuştu. Eski kabiliyetlerden olan Yıldırım, yüksek bekleme süresi sebebiyle aynı ihtiyacı karşılamıyordu. Büyücülük rün yolunda seçilen Kızart ve Mana Akışı Yüzüğü de MF'in koridorda tam bir kabusa dönüşmesini sağlıyor.

Miss Fortune Rehberleri


Ezreal

Ezreal: Yeni rünlerle birlikte kazanma oranı en yüksek olan nişancıların başında geliyor. Arakçı rünüyle birlikte düşen tek kullanımlık eşyalar ve altın torbaları Ezreal'ın çok daha kısa sürede eşya tamamlamasını sağlıyor. Bununla birlikte düşen eşyalardan biri olan mana iksiri, Ezreal'ın koridorda daha sık dürtebilmesini ve Gözyaşı yüklerini daha çabuk bitirmesini sağlıyor. İlham yolundaki bir diğer önemli rün olan Peksimet Teslimatı da aynı şekilde koridor hakimiyetini arttırıyor. İkincil yolda seçilecek Kızart rünü de 20 saniyede bir Ezreal'ın herhangi bir yeteneğiyle rakibi yakarak dürtmesini kolaylaştırıyor. Ezreal'a ve Arakçı rününe gelen zayıflatmalar şampiyonu metadan düşürmeye yetmedi. 8.2 Yamasında çok daha güçlü bir zayıflatma sonucunda metadan düşebilir.

Ezreal Rehberleri


Vayne

Vayne: Metanın en güçlü seçimleri arasına en yüksek 4. galibiyet oranına sahip olan Vayne'in eklenmesi yanlış olmaz. Koridorundaki rakiplere göre, İsabet alanındaki anahtar rünlerin üçüyle de oynanabilen şampiyon, kısa menzilinin dezavantajını ilerleyen dakikalardaki hasarıyla rahatça kapatabiliyor. 8.2 Yamasında Vayne'e de bir zayıflatma gelecek ve o zamana kadar bol bol oynamakta fayda var gibi görülüyor.

Vayne Rehberleri

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.