8.13 Meta Şampiyonları

8.13 Meta Şampiyonları

League of Legends 8.13 Meta Şampiyonları

Son iki yamadır meta tamamen size kalmış bir şey oldu. Hangi şampiyonla ne kadar iyi oynuyorsanız o şampiyonlara yönelmeniz size daha kolay lig atlattıracaktır. 8.13 yamasında da metanın durumundan dolayı birçok şampiyonda değişiklik söz konusu oldu. Meta oturana kadar sizlere koridorlarda oynanan belli başlı şampiyonları ileteceğiz. 

8.13  Nişancı Meta Şampiyonları

Lucian Lucian

Lucian: 8.11 Yamasında kritik eşyalarının zayıflatılması, Canbiçen'in değişmesi ve can çalma eşyalarının maliyetinin düşmesi sonucunda uzun süredir metada yer almayan Lucian en güçlü alt koridorlardan bir tanesi oldu. 

Lucian Rehberleri


Kai'Sa

Kai'Sa: Vadi'nin en yeni şampiyonlarından olan Kai'Sa şu anda vadinin en güçlü şampiyonlarından biri konumunda. Hem profesyonel arenada hem tekli derecelide bol bol oynanıyor. Özellikle profesyonel arenada yasaklanmadığı takdirde direk olarak seçiliyor. Xayah ve Caitlyn'e göre alt koridorda bir adım önde. 8.9 Yamasında ufak bir zayıflatma alsa da diğer nişancılara göre birkaç adım önde. 


Ezreal

Ezreal: Kritik eşyası kullanan şampiyonlar metadan düştü. Kritik eşyaların pahalılaşması, can çalma vb. diğer eşyaları kullanan şampiyonları bir adım öne çıkardı. Ezreal'da bunlardan bir tanesi.

Ezreal Rehberleri


Brand

Brand: Alt koridorda özellikle Brand hem destek hem de taşıyıcı rolünde oynuyor. Yanına da Zyra vb. şampiyonlar alındığı takdirde erken oyunda kule almaları çok kolay oluyor. Bu sebepten dolayı Brand oynayabiliyorsanız yanında da hasar veren bir destek şampiyonu varsa kesinlikle alabilirsiniz.

Brand Rehberleri

Diğer koridorlarda yer alan meta şampiyonları ve rehberleri için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

DrunkenBaba

Merhaba, tekrar sayfalara bölünecek. Birkaç gün içinde düzenlenir, çok net bir meta yok onun analizini yapıyoruz.

mertollampard

Bundan böyle meta şampiyonları böyle mi olacak? Tek sayfada?