8.3 Meta Şampiyonları

8.3 Meta Şampiyonları

League of Legends (LoL) 8.3 Meta Şampiyonları 

8.3 Yamasının yayınlanmasıyla beraber Yeni Swain de vadide yerini aldı. Bununla birlikte orman rolünde özellikle Nunu metada kendine önemli bir yer buldu. Detaylar;

8.3 Nişancı Meta Şampiyonları 

Jinx

Jinx: Uzun zamandır metada yer bulamayan şampiyon 8.2 yamasında önemli bir güçlendirme aldığı gibi Vayne ve Ezreal'ın zayıflatılması Jinx'i önemli bir konuma getirdi. Saldırı hızı limitinin olmaması, oyun sonunda zaten güçlü olan şampiyonu çok daha güçlü yaptı. 

Jinx Rehberleri


Varus

Varus:  Ezreal ve Vayne'in zayıflatılması ile beraber nişancı metasında çok fazla değişiklik oldu. Varus ise hem kitle kontrolünün bulunması hem de hasarı ile metada kendine çok önemli bir yer buldu. Özellikle profesyonel arenada en çok tercih edilen nişancılardan biri olarak gözümüze çarpıyor.  

Varus Rehberleri


Kog'Maw 

Kog'Maw: Özellikle tank şampiyonların çok güçlü olduğu metada Kog'Maw Vayne'in de zayıflatma almasından sonra hiper taşıyıcı olarak metada kendine yer buldu. Tank şampiyonları kolay eritebilmesi takımların önemli ihtiyaçlarından birine karşılık veriyor.

Kog'Maw Rehberleri

Diğer koridorlarda yer alan meta şampiyonları ve rehberleri için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.


Caitlyn

Caitlyn: Kendisi herhangi bir güçlendirme almamasınına rağmen diğer nişancıların zayıflatılması Caitlyn'i öne çıkardı. Şampiyonun en uzun menzilli nişancı olması ise güvenli bir şekilde hasar çıkarmasını sağlıyor ve bu da neden metada olduğunu açıklıyor. (18. Seviyede en uzun menzile sahip şampiyon Tristana)

Caitlyn Rehberleri

Diğer koridorlarda yer alan meta şampiyonları ve rehberleri için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.