8.6 Yamasında Kalkanlar ve İyileştirmeler Dengelenecek

8.6 Yamasında Kalkanlar ve İyileştirmeler Dengelenecek

Janna, aldığı tüm dengelemelere rağmen %54 galibiyet oranıyla yine en tepelerde yer alıyor. 

League of Legends forumlarında bir kullanıcının bu galibiyet oranıyla ilgili şikayetini dile getirmesi üzerine, Riot Repertoir önemli yanıtlar verdi.

Riot Repertoir: Kalkanların oyundaki durumuna bir çözüm bulmaya ihtiyacımız var. Bu çözüm, kalkanların bekleme süresini dengelemek, kalkanların gücünü dengelemek, kalkanlara daha fazla hasar çıkarılmasını sağlamak ya da bunların bir karışımı şeklinde olabilir. 

Bu tartışmanın kaynağına baktığımızda da gerçekten kalkan ve şifa şampiyonlarının büyük üstünlük sağladığını görüyoruz. İlgili tabloları haberimizin en sonunda bulabilirsiniz.

Söz konusu iyileştirme olduğunda bu etkiyi ormanda bile gözlemleyebiliyoruz. En yüksek galibiyet oranına sahip olan iki ormancı Warwick ve Volibear! En önemli ortak özellikleri kendilerini iyileştirmeleri.

Aslında bu şampiyon ve yetenekler her zaman mevcuttu fakat problemin kaynağı biraz da orta koridor eşya değişikliklerinde yatıyor. Bildiğiniz gibi son yamada önemli değişiklikler alan Morello, artık sadece ağır yara için tercih edilen bir eşya haline geldi. Öncelerde ise bir çok orta koridor şampiyonunun tartışmasız ilk eşyasıydı ve ağır yara etkisi şifaların oyun içindeki etkisini azaltıyordu. 

Şimdiki durumda ise bu şifa etkilerini azaltabilmek için ya orta koridorunuz eşya düzenini bozup Morello almak zorunda ya da nişancınız Celladın Çağrısı'nı erken aşamada alıp kritik ve saldırı hızı eşyalarına daha geç ulaşmak zorunda.

Henüz yapılacak değişiklikler kesin değil fakat aşağıdaki tablo bir şeylerin ters gittiğini gösteriyor. Bu değişiklikler PBE'de yer aldığında sizlere daha net bilgiler aktaracağız.

 

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.