9.24 Meta Şampiyonları

9.24 Meta Şampiyonları

9.24 Meta Şampiyonları

Bu yama yılın son yaması olacak, bundan sonra 2020'de ilk yama gelecek.

9.24 ADC Meta Şampiyonları

Aphelios

Aphelios: Yeni çıkan nişancı karışık bir yetenek setine sahip bu sebepten dolayı uzmanlaşmanız zor olacaktır fakat kısa sürede uzmanlaşıp rakiplerinizi şaşırtabilirsiniz. 

Aphelios Rehberleri


 

Senna

Senna: Hem destek hem adc pozisyonunda oynanabiliyor, profesyonel oyuncularda nişancı olarak oynuyor. Nişancı konumunda da çok güçlü şampiyon hala çok fazla oynanabilir durumda. 

Senna Rehberleri


Kalista

Kalista: Uzun zamandır görünmeyen şampiyon 9.22 yamasıyla birlikte güçlendirme aldı. Sezonun son yamasında 2 haftalık süre boyunca lig atlamak için bol bol oynayabilirsiniz.

Kalista Rehberleri


Caitlyn

Caitlyn: Oyun başında ve oyun sonunda güçlü olan şampiyon, kuşatmaları çok kolay yapabiliyor. Oyun sonunda ise bir hiper taşıyıcı görevi görüyor. 

Caitlyn Rehberleri


Jinx

Jinx: Janna, Lulu, Nami gibi şampiyonlarla oynandığında oyunun geç aşamasında çok güçlü oluyor. Bununla birlikte E yeteneğini birlikte kullanabileceğiniz stunı olan bir tank destek ile de koridoru kazanabiliyorsunuz.

Jinx Rehberleri


 

Jhin

Jhin: Oynanabilir nişancı durumunda, hem yüksek hem düşük liglerde çok fazla tercih edilebiliyor. Ultisi sayesinde de çok kolay savaş başlatabiliyorsunuz. 

Jhin Rehberleri


Lucian

Lucian:  Tekli derecelide ve profesyonel arenada zaten tercih edilen şampiyon 9.17 yamasında da ekstra güçlendirme aldı, ilk sırada Lucian'ı çekip Braum ile birlikte alt koridoru yok edebilirsiniz. Senna ile birlikte alt koridorda yok edeceklerdir. 

Lucian Rehberleri


Kai'Sa

Kai'Sa: Metanın güçlü şampiyonlarından bir tanesi fakat eskisi kadar en güçlü nişancı diyemeyebiliriz kendisine. Worlds 2019'da da sık sık tercih ediliyor. 

Kai'Sa Rehberleri

Diğer koridorlarda yer alan meta şampiyonları ve rehberleri için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz


9.24 Orta Koridor Meta Şampiyonları 

Malzahar, Mordekaiser, Nocturne, Ekko gibi karakterlerde şu anda orta koridorda çok sık oynanmaktadır. 

Kayle

Kayle: Orta koridorda da çok fazla oynanmakta 9.22 yamasında zayıflatma alsa da kendisi bozuk bir şampiyon olarak nitelendirilmektedir. 

Kayle Rehberleri


Fizz

Fizz: Tekli derecelide çok sık tercih ediliyor, profesyonel maçlarda tercih edilmemesinin sebebi takım oyununa çok uygun olmaması fakat, tek başınıza maç taşımınıza müsade eden bir şampiyon. 

Fizz Rehberleri


LeBlanc

LeBlanc :  Tercih edilmesi kadar galibiyet oranı da bir o kadar yüksek. Ufak bir zayıflatma alsa dahi metanın en güçlü orta koridorlarından bir tanesi. Tekli dereceli için tavsiye edilebilir. 

LeBlanc Rehberleri:


Zed

Zed:  Tekli derecelide çok fazla tercih ediliyor ve galibiyet oranı da çok fazla. Üstelik birçok oyuncu şampiyonun zayıflatılmasını istiyor, banlanmadığı takdirde tek başına maç taşıyabiliyor. Antremanlı bir Zed oyuncusu olabilirseniz maçı taşıyabilirsiniz tam tersi durumda takımınız sizin yüzünüzden bozguna da uğrayabilir. Tek atabildiği kadar hiçbir hareket kısıtlama yeteneğine sahip değil. 

Zed Rehberleri


Vladimir

Vladimir: Hem orta koridorda hem de üst koridorda oynanabilen şampiyon, rakip yetenek gücü şampiyonlarına göre koridorda çok daha avantajlı bir durumda. 

Vladimir Rehberleri

Diğer koridorlarda yer alan meta şampiyonları ve rehberleri için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.