Akali'ye Rework Geliyor ! (Yeni Akali)

Akali'ye Rework Geliyor ! (Yeni Akali)

Riot Games Akali (güncellemesi) reworkü ile ilgili video ve yetenekleri yayınlandı. 

Akali Yetenekleri

 PASİF: SUİKASTÇININ DAMGASI

Yeteneklerle bir şampiyona hasar vermek, hedefin etrafında bir ejder halkası oluşturur. Halka oluştuğunda, Akali buna doğru kısa süreli bir hareket hızı artışı kazanır. Akali halkadan geçtiğinde, rakibe doğru kısa süreli bir hareket hızı artışı daha kazanır.

Halkadan geçmek ayrıca bir sonraki saldırısının menzilini ve hasarını arttıran Kuvvetli Kama etkisini başlatır. Bu saldırı ayrıca küçük miktarda enerji yeniler.

 Q: BEŞ NOKTA SALDIRISI

Akali dar bir alanda beş kunai fırlatarak önündeki rakiplere hasar verir ve azami menzildekileri yavaşlatır.

Azami enerji düzeyine yakınken kullanıldığında, Akali verdiği hasarın belli bir yüzdesi kadar iyileşir.

Beş Nokta Saldırısı, 5. yetenek seviyesinde minyon ve canavarlara fazladan hasar verir.

 W: ALACAKARANLIK PERDESİ

Akali enerji yeniler ve yavaşça yayılarak halka şeklinde bir alanı kaplayan bir duman bulutu oluşturur. Akali duman içindeyken maskelenir ve hareket hızı artışı kazanır.

Akali maskelenmiş haldeyken görülemez ve bulunduğu nokta açığa çıkarılabilse de Akali görünür hale getirilemez. Dolayısıyla yetenekler veya saldırılarla (kuleler dahil) hedef alınamaz.

Akali, dumandan birkaç kez çıkarak Alacakaranlık Perdesi'nin süresini az miktarda arttırabilir.

 E: ÇEVİK SİLAH

Akali geriye doğru sıçrayarak hasar veren ve isabet alan ilk rakibi işaretleyen bir shuriken fırlatır. Shuriken, ayrıca Alacakaranlık Perdesi'ne isabet ederek onu işaretleyebilir.

Akali Çevik Silah'ı yeniden etkinleştirerek işaretli hedefin üstüne atılabilir ve içinden geçtiği rakiplere hasar verir.

R: KUSURSUZ İNFAZ

Akali aralarında kısa bir gecikmeyle en fazla iki defa atılır. İlk atılışı fiziksel hasar verip rakiplerini kısa süreliğine sersemletirken; ikinci atılışı rakibin eksik can miktarına bağlı olarak büyü hasarı verir.

 

 

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.