Baron ve Alamet Güçleniyor

Baron ve Alamet Güçleniyor

Sezon 8'i ormandaki objektifler açısından kısır bir şekilde geçiren League of Legends'da, sezonun ikinci yarısında önemli değişiklikler planlanıyor. Alamet'in bazı oyunlarda hiçbir önemi olmamasına rağmen, Baron'un oldukça kolay elde edilebilmesi ve çok önemli güçlendirmeler sağlaması, Riot'u bu konuda harekete geçirmiş görünüyor.

Meddler'in açıklamalarında değindiği ilk değişiklik, Baron güçlendirmesini azaltmaktan ziyade, bu güçlendirmeyi elde etmeyi zorlaştırmak üzerine.

Baron'un sadece bir şampiyon tarafından tanklanıp, bir diğer şampiyon tarafından alınabilmesindense, sadece sağlam bir takımla elde edilebilmesi sağlanacak. Baron'un taban hasarı düşürülürken, verdiği alan hasarı iki katına çıkarılıcak. Ayrıca can değerinde de önemli bir artış olacak ve takımlar için 20. dakikada bu güçlendirmeyi elde etmek bir hayli zorlaşacak.

Bir değişiklik de Vadi'nin Alameti'ne geliyor. Temel amaç Alamet'i daha değerli hale getirmek. Güncel yamada kuleye vurduğu anda can değerinin %25'ini kaybeden canavar, gelecek güncellemeyle bu hareketi sadece 150 can kaybederek yapabilecek. Ayrıca kulelere verdiği hasar da arttırılacak. Canavar bu derece değerlenirken, elde etmesi de biraz daha kolay olacak. Gözüne yapılan vuruşlar toplam canının %20'si yerinde %40'ı kadara hasar verecek.

Konuyla ilgili gelecek güncellemeleri PBE haberlerimizden takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.