Galatasaray Espor'dan Lige Dönüş Sinyali

Galatasaray Espor'dan Lige Dönüş Sinyali

Galatasaray Espor lige geri dönüş sinyali verdi. 

Galatasaray Spor Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı Galatasaray Televizyonu'nda katıldığı programda Espor ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Yaptığı açıklamalarda 2022 Olimpiyatları'nda Espor'un bir branş olarak yer alacağını ifade eden Özmandıracı, Espor ekonomisinin bugün itibariyle 700 milyon $ olduğunu ve gelecekte bu rakamın 5 milyar $ seviyesine geleceğini söyledi. 

Özmandıracı'nın diğer açıklamaları ise;

“Şu anda aktif olarak iki tane lig var; League of Legends ve Wolfteam. Wolfteam’in teklifi üzerine biz de orada takımımızı oluşturduk. Wolfteam, Türkiye’de en çok oynanan ikinci oyun diyebiliriz. İlk haftada ikide iki ile çok başarılı bir başlangıç yaptık. Orada da finale kadar gidip şampiyon olmak istiyoruz.”

“League of Legends Ligi'nde Eylül ayında bir sezon daha olacak. O sezona daha güçlü girmeyi düşünüyoruz. Dünyada da önemli bir sıralaması var Wolfteam’in. Türkiye’de kalıcı bir lig olacağını düşünüyorum. Bir yandan da FIFA takımı kurduk. Son yıllarda dünyadaki büyük futbol kulüplerinin EA Sports oyunlarına yakın durduğunu biliyoruz. Biz de 128 takımın katıldığı iki ayakta finale doğru gidiyoruz. İngiltere’de inşallah turnuvaya katılacağız. Çok iyi bir takımımız var. Galatasaray markasını gelecek senelerde en üst sıralara taşıyacağız. FIFA, dünyaya daha kolay açılan bir kapı. Oradaki başarılar bizi dünyada çok ileri sıralara taşıyacağını düşünüyorum. Bununla beraber League of Legends takımı kurmak için yönetimimizden onay çıktı. Geçtiğimiz sene Fenerbahçe şampiyon olmuştu, biz de en az onlar kadar güçlü bir takım kurmaya çalışıyoruz. Kış sezonuna çok iyi bir takımla gelip şampiyon olmak istiyoruz.”

“Konsol oyunları daha çok gençlere hitap ediyor. Ancak mobil üzerinden çok daha geniş kitlelere ulaşabiliyorsunuz. Şu anda Çin’de oynanan mobil oyunlar normal bilgisayar konsollarını geçmiş durumda. Mobil oyunu Türkiye’de ilk kuran takım olmak istiyoruz. Seneye bildiğim kadarıyla 14 yeni lig kurulacak ve biz de 14 tane takım kurmak istiyoruz. Oyun firmalarının bize bu konuda sponsor olmalarını istiyoruz.”

“Türkiye’nin bütün büyük markaları Espor’un içinde olmak istiyor. Türkiye’de futbol ve basketbola sponsor olan markalar ‘Biz bu sporun neresinde olabiliriz?’ diye düşünüyor. Yeni jenerasyon tamamen Espor’a ilgili durumda. Gelecek yıllar içinde bütün sponsorluk markaları Espor ile ilgilenecekler. Örneğin Bahçeşehir Üniversitesi, League of Legends’taki en önemli takıma sponsor oldu ve ayrıca burs da veriyor.”

“Galatasaray Spor Kulübü’nde bu kadar motive bir yönetim kurulu görmedim. En son basketbol maçına başkanımız ve birçok yönetim kurulu üyemiz de geldi. ­Taraftarlarla da olan bu birliktelik inşallah gelecek senelerde daha fazla meyvesini verecek diye düşünüyorum.

Kaynak

 

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.