League of Legends'a Turnuva Sistemi Geldi

League of Legends'a Turnuva Sistemi Geldi

League of Legeds'a gelen birçok yeniliğin ardından kullanıcılara sunulmak üzere Turnuva Sistemi beta olarak getirildi.

Kullanıcılar bu gelecek sistemi ile sunucudan takım oluşturabilecek ve her lige göre takımlar belirlenecek. 

Lol Turnuva Sistemi

Oluşturduğunuz takımlar sizlerin düzeyinizde yer alan oyuncularla oynayacağınız turnuvalarda ve elemelerde yer alacak.

"Her oyuncunun gizli bir Turnuva Deneyimi MMR'ı vardır. Bu MMR da dereceli performansına ve kapalı kapılar ardında yaptığımız bir takım gizemli hesaplara göre belirlenir. Takımlar bu MMR'a göre bir eşleştirme aşamasına yerleştirilir. Turnuva grubunda da sadece takımınla aynı eşleştirme aşamasındaki takımlar olur."

Smurf hesapların düşük liglerdeki hesaplara girip ödül kazanmaması için ise bir önlem alınacak. 

Kazandığınız turnuvalardan ödüller elde edeceksiniz.

  • 3 galibiyetlik XP takviyesi
  • Yeni bir LoL Turnuva Deneyimi takım logosu
  • Gruplarda ilerledikçe kalitesi artan standart ganimet eşyaları (şampiyon kristalleri, kostüm kristalleri, totem görünümü kristalleri)

Bununla beraber turnuvada kazandığınız her maçtan sorna Zafer Puanı kazanacaksınız ve ödülleri kazandığınız zafer puanına göre alacaksınız.


Turnuva sisteminde eşleşeceğiniz takımlar, sizin takımınızda yer alan ligi en yüksek olan oyuncunun elosuna ve geçmiş turnuva maçlarınıza göre olacak. 

Şimdilik test aşamasında gelecek olan turnuva sistemi 12 Aralık'ta sunucuda olacak ve 15-16-17 Aralık tarihlerinde maçlar oynanacak.3 gün boyunca oynamak zorunda olmadığınız gibi, üç gün boyunca oynarsanız daha fazla ve güzel ödüller kazanabilirsiniz. 

Turnuvalara katılmak için "Bilet Sistemi" sunucuda yer alacak, bunları ise Mavi Öz, Riot Point ve turnuvalardan kazandığınız deneyimler ile alabileceksiniz.

Turnuvaya katılımda takımdan birinin bir bilet vermesi yeterliyken, daha fazla bilet verirseniz ödül havuzu daha fazla artıyor ve turnuvadan daha değerli ödüller kazanabiliyorsunuz. Bunun amacı ise turnuvaya giren takımların maçlardan önce çekilmesi, maçları boşlaması vb gibi durumları önlemek. Bu sayede turnuvaya katılmak için bilet yatıran takımlar risk almış olacak ve kaybedecek bir şeyleri olacak.

LoL Turnuva Sistemi

Bilet sistemi takım olarak değil tamamen sihirdarların kendileri ile ilgili. Ne kadar çok bilet yatırırsan alacağın kapsül, simge, şampiyon kristali vb içerikler daha değerli olacak.


 

 

 

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

LichBogan

Güzel oldu böyle. Farklılık iyidir.