MobaTR Nedir? Nasıl Rehber Yapılır?

MobaTR Nedir? Nasıl Rehber Yapılır?

MobaTR nedir?

MobaTR'ye nasıl üye olunur?  

MobaTR LoL profili nasıl oluşturulur?

Rehber nasıl yapılır, nasıl düzenlenir?


MobaTR nedir?

Bildiğiniz ya da şu an öğrendiğiniz üzere MobaTR, Türkiye'de kullanıcıların kendi rehberlerini oluşturup paylaşabildikleri ilk ve tek platform. Bu fikrin oluşma aşamasından bugüne geldiğimiz durum, sizlerden gelen güzel geri dönüşler sayesinde bizi çok mutlu etmekle birlikte, size daha fazla bilgi ve kaynak sunabilme adına da müthiş bir motivasyon sağlıyor.

League of Legends'da birçok kullanıcı hangi şampiyon için hangi eşyaları kullanacağını, hangi rünleri ve kabiliyetleri seçeceğini ve şampiyona ait hangi yeteneğe kaçıncı seviyede verildiğini bilmiyor ya da yaptığı seçimleri neden yaptığının ve neyi etkilediğinin farkında değil (biz de dahil). Bu konuda elbette bazı siteler mevcut fakat yapılan seçimlerin neden yapıldığı konusunda bilgi içermiyorlar ve rehberler ilgili şampiyonu "main'leyen" farklı kullanıcıların elinden çıkmıyor.

MobaTR'de rehber yaparak hem kendi bilgilerinizi kullanıcılara sunabiliyorsunuz, hem de başka kullanıcıların, yayıncıların, oyuncuların rehberlerine ulaşabiliyorsunuz. Bizi bu zamana kadar en çok sevindiren şeylerden bir tanesi bu paylaşımların artması ve League of Legends'ın ne kadar güzel bir topluluğa sahip olduğunu görmek. Amacımız ise bu paylaşımlar sayesinde oyun içinde kaliteyi arttırıp, sizler sayesinde Türkiye'de LoL'ün gelişimine ve kullanıcılara fayda sağlamak. Herkese yaptığı rehberler ve diğer oyunculara sağladığı katkılar için minnettarız.

 

MobaTR'ye nasıl üye olunur?

https://mobatr.net/uyelik

Yukarıdaki linkten, kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyip, mail adresinizi girerek kolayca üye olabilirsiniz. Robot olmadığınızı belirtmeyi unutmayın wink

Üyelik bilgilerinizi girdikten sonra belirttiğiniz email adresine, üyeliğinizin onaylanması için bir aktivasyon kodu gönderilecek. Maildeki linki tıklayarak, üyeliğinizi aktif etmiş olacaksınız.

 

MobaTR LoL profili nasıl oluşturulur?

https://mobatr.net/hesabim/kullanici-bilgileri

Oluşturduğunuz profil sayfası sayesinde seçeceğiniz profil resmi ve şampiyonla kendinizi ve sihirdar profilinizi diğer kullanıcılara tanıtabilir, tüm rehberlerinizi bir arada gösterebilir, kullandığınız sosyal medya kanallarını belirtebilir, hatta yakın zamanda gelecek güncellemeler ile diğer kullanıcılarla iletişime geçebilirsiniz. 

Bunun için tek yapmanız gereken, siteye giriş yaptıktan sonra sağ üsttenhesabım sekmesine tıklamak.

Ve MobaTR LoL Profiliniz hazır smiley

 

Rehber nasıl yapılır, nasıl düzenlenir?

Hakim olduğunuzu düşündüğünüz şampiyonlara rehberler yapıp, bilgilerinizi diğer oyuncularla paylaşabilirsiniz. 

Güzel bir rehber oluşturmak için en önemli nokta, oyunculara neyi neden yaptığınızı anlatmak, oyundaki çeşitli durumlara göre alternatif öneriler sunmaktır. Bunu da ilgili alanların notlar kısmında ve rehberinizle ilgili birçok bilgiyi yazabileceğiniz "açıklama" alanında yapabilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz aşağıdaki rehberlere göz atabilirsiniz.

LinusTheAfro Lucian Rehberi

NoelDayı Jarvan IV Rehberi

CihadBaba Vel'Koz Rehberi

KassadinsCreed Kassadin Rehberi

Anky Kalista Rehberi

Kitsune LeBlanc Rehberi

TR Challenger Jungler JC Roxette Lee Sin Rehberi

 

Gelelim işin teknik kısmına...

Ana sayfada sağ üst kısımda Rehber Oluştur butonu bulunuyor. Bu buton ile gittiğiniz sayfada ilk alandan şampiyonunuzu seçerek taslağınızı oluşturdunuz bile.

  • Sihirdar büyülerinizi sadece üzerine tıklayarak seçebilirsiniz. Yanlış bir seçim yaptıysanız, tekrar üstüne tıkladığınızda yeşil çerçevenin kalktığını göreceksiniz.
  • Eşyalar kısmında başlangıç, orta oyun, oyun sonu gibi slotları "Yeni Grup" butonundan oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz slotlarda (+) butonuna tıklayarak dilediğiniz eşyaları o slota ekleyebilir ya da tekrar tıklayarak çıkarabilirsiniz. 
  • Kabiliyetlerde ise ilgili kabiliyetin üzerine sol tık yapmanız, 1 puan vermeniz için yeterli. Fazladan puan verdiğiniz kabiliyetler olursa sağ tık ile o 1 puanı geri alabilirsiniz.
  • Rün seçimlerinizi de (+) butonuna tıklayıp ekledikten sonra, hangi ründen kaç adet alınacağını yine aynı şekilde sağ ve sol tıklar ile belirtebilirsiniz.
  • Bu seçimleri neden yaptığınızı da sihirdarlara anlattıysanız, en altta sevdiğiniz kostümü seçmeyi unutmayın wink

Artık butonuna basarak rehberinizi onaya gönderebilirsiniz. Rehber onaylanmadan da sitede yer aldığını ve paylaşabileceğinizi unutmayın!

 

Eyvah! Yanlış yaptığım şeyler var!

Paniğe gerek yok, ana sayfadan "Hesabım" kısmına girip "Rehberlerim" sekmesine geldiğinizde, son yapılan en üstte olacak şekilde tüm rehberlerinizi görebilir, "Düzenle" butonuna tıklayarak rehber düzenleme sayfasına geçebilirsiniz.

 

Son Söz

İçeriğimizi sonuna kadar okuduysanız ve beğendiyseniz bizi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilir ve sitemize üye olarak bize destek olabilirsiniz. Özellikle belirtmek isteriz ki görüşleriniz bizim için çok önemli. Sizlerden gelen geri dönüşler sayesinde bu oluşumu en iyi duruma getirmeye çalışıyoruz. Elbette ki eksiklerimiz var ve bunlar için yoğun bir çaba sarfediyoruz. Yakın zamanda güzel sürprizlerle karşınızda olacağız. 

Sizler yanımızda olduğunuz sürece biz de League of Legends ailesinin önemli bir parçası olmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

bapu

@Marksmanizm Açıklama kısmında resim yükleme butonu da bulunuyor. Aşağıdaki linkte işaretledim.
https://i.hizliresim.com/Jlq4r5.png

Marksmanizm

Ben rehberlerime fotoğraf nasıl ekleyeceğim?