Şampiyonluk Ligi'nde İlk Yarı Tamamlandı

Şampiyonluk Ligi'nde İlk Yarı Tamamlandı

Şampiyonluk Ligi'nde ilk yarı maçları tamamlandı. 16'da 16 ile sezonun ilk yarısına SuperMassive damga vururken, son şampiyon 1907 Fenerbahçe beklentilerin altında kaldı.

SuperMassive

Sezona Naru ve Rogu/Tolerant'ın yerine 2 Koreli transferle başlayan SuperMassive, inanılması güç bir başarıya imza atarak ilk yarıyı 16'da 16 ile tamamladı. Bu başarıda Zeitnot ve GBM önemli pay sahibi oldu. Stomaged ve Fabfabulous da geçen seneye oyuna daha fazla katkı sağladılar. Takımın skorda geride olduğu maçları bile kusursuz makro oyunuyla zorlanmadan kazanması ise, şüphesiz "ShotCaller" görevini üstlenen SnowFlower'ın başarılarından.

Royal Bandits

Şampiyonluk Ligi'ne, Oyun Hizmetleri'nin slot hakkını satın alarak dahil olan takım, yaptığı yıldız transferlerle genç yetenekleri sentezleyen bir takım oluşturdu. İlk maçında HWA'ya 13-0 gibi trajik bir skorla kaybeden RB, sonrasında yakaladığı ivme ve takım uyumuyla, 16 maç sonunda ikinci sıraya kadar yükseldi. Bu başarıda, ligin Dumble ve Holy gibi tecrübeli yıldızlarının eski günlerine dönme azmiyle, BrokenBlade gibi genç bir yeteneğin kendini gösterme arzusu çok etkili olduğu gibi Koreli Cepted ve Malrang da takıma çok önemli katkılar sağladı.

DarkPassage

Sezona çok önemli bir transfer olan Kakao ile başlayan takım, ilk maçlarda istediği sonuçları alamadı. Sezonun devamında alt koridor ikilisi Japone ve Ruvelius'un yakaladığı uyum, Kakao ve Lucete'in takıma sağladığı önemli katkı ve Marshall'ın üst koridor eşleşmelerindeki baskın oyunu, makro başarıyla birleşince takım üstüste galibiyetler aldı. İlk yarının son 3 maçını kaybetmesine rağmen, DP devreyi3. sırada bitirmeyi başardı.

Team Aurora

Naru gibi flaş bir transferle sezona giren Aurora, başarılı ormancısı Wisdom'ı da kadrosunda tuttu. Bu iki yıldız oyuncudan ilk aşamada beklediği verimi alamayan takım, makro oyunun oturması ve takım içerisindeki uyumun yakalanmasının ardından, diğer takım üyelerinin de katkısıyla tek Türk orta koridor oyuncusuna sahip olmasına rağmen ivmesini arttırarak 4. sıraya kadar yükseldi.

Youth Crew

Ligin en uyumsuz takımlarından biri görünümündeler. Takım içerisindeki karar farklılıkları, birçok maçın gidişatını önemli ölçüde etkiledi. Metanın Elwind'e ya da Elwind'in metaya uygun olmaması, üst koridor için önemli bir dezavantaj yarattı. Mojito ve Madness'tan da istediği verimi alamayan takım, Xico transferine kadar çok zayıf bir görüntü çizdi. Xico'nun gelmesiyle bambaşka bir takım görünümüne kavuşan Youth Crew, ligi 5. sırada bitirmeyi başardı. Xico'nun takım içerisinde üstlendiği liderlikle Youth Crew'in ikinci yarıda ne yapacağı büyük merak konusu.

1907 Fenerbahçe Espor

Geçtiğimiz sezonki şampiyon kadrosuna, Zergsting ve Chaser gibi iki önemli oyuncuyu ekleyen takım, sezon başında şüphesiz zirvenin en büyük adayıydı. Bu iki transferin takıma olan uyumları büyük problem yaratmasa da, geçtiğimiz sezonun taşıyıcılarından olan Frozen, Thaldrin ve Padden'ın ilginç oyun içi kararları ve takımın seçim/yasaklama ekranındaki yanlışlıkları alınan bu başarısız sonuçlarda önemli pay sahibi.

HWA Gaming

Sezona kemik kadrosunu koruyarak başlayan HWA, bomba transferler yapan takımlar gibi performans gösteremeyerek sezonu 7. sırada tamamladı. Devreyi 3. sırada bitiren DP'nin sadece 3 galibiyet gerisinde olan takımın, 2. yarıda göstereceği performans play-off'lara kalmasını sağlayabilir.

Galakticos

İlk iki maçını çok güzel geçirerek 2'de 2 ile sezona başlayan Galakticos, sonrasında aldığı 14 mağlubiyetle ligin dibine açık ara farkla demir attı. Aslında ligin en eğlenceli maçlarını izleten takımın en büyük problemi, biraz fazla savaş istemesi. Yaptıkları farklı seçimler ve Ses 1-2 videolarındaki eğleneli takım ortamı ile ligin neşesi konumunda olan Galakticos, makro oyuna tepki olarak kurulmuş bir takım görünümünde. Beklentiler, potansiyeli yüksek olan takımın, 2. devrede makro problemlerini çözüp seyircileri "uçuşa" geçirmesi yönünde.

 

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.