Sezon 9 Yeni Lig Sistemi

Sezon 9 Yeni Lig Sistemi

League of Legends'da dereceli sisteminde değişiklikler söz konusu. Sezon 7'nin sonunda oyuna büyük rün değişikliğini getiren Riot Games'in bir sonraki hedefi derece sisteminde olacak. 

Öncelikli olarak yapılan açıklamalardan yola çıkarak, 2017'nin sonunda test edilen Turnuva sisteminin çok kısa sürede sunucularda yer alacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Sezon 9'da dereceli sıralarda iyileştirmeler yapılacak. 

Önümüzdeki sezondan itibaren, yeni sezonda atacağınız ilk maçın ardından geçici bir dereceye sahip olacaksınız. Bu geçici ligin ardından oynayacağınız ilk 10 maçtan sonra gerçek liginize yerleşeceksiniz. Yerleşeceğiniz lig geçici liginizden düşük olmayacak. Yerleştirmeler sırasında kazanılan her maç daha fazla puan gelmesini ve daha üst derece yerleşmenizi sağlayacak. 

Önümüzdeki sezondan itibaren, konumlara göre ligleriniz olacak; örnek vermek gerekirse alt koridor liginiz Altın 2'yken üst koridor liginiz Altın 4 olabilir. Bu sayede hakim olduğunuz konuma, koridora göre eşleştirmeler gerçekleşecek. Konum tabanlı eşleştirme normal sıralı seçimlerde de geçerli olacak. Konum tabanlı eşleştirme sistemine göre; maini orta koridor olan bir oyuncu, destek oynadığında hakim olduğu koridor için puan kaybetmemiş ve lig düşmemiş olacak.

"Yani az oynadığınız bir konumda ne kadar kötüyseniz, gerçekten zor bir oyuna düşme şansınız o kadar yüksek. Çok başarılı bir kalecinin aynı zamanda yaman bir forvet olduğunu farz etmek ne kadar hatalıysa, bu da o kadar hatalı."

Yeni Dereceli Sistemi

Yerleştirme sistemiyle ilgili değişiklikler için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz. 

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.