Turnuva Şampiyonları

Turnuva Şampiyonları

League of Legends'a yeni gelen turnuva sisteminde 7.24 yamasında en çok tercih edilen meta şampiyonlarını sizler için derledik.

Bildiğiniz gibi turnuva sisteminde 15 Aralık itibarıyla maçlar oynanmaya başladı. Bu da MobaTR'de aratılan şampiyonlarda gözle görülür bir değişikliğe neden oldu. Özellikle turnuva başlangıç saatlerinde sitemizde aratılan şampiyonlar aracılığıyla, güncel metayı da göz önünde bulundurarak, turnuva sisteminin en çok tercih edilen şampiyonlarını derledik.

Not: Şampiyonların buildlerine ve yeni rünlerine bakmak isterseniz resme tıklamanız yeterli. 


Üst Koridor Turnuva Şampiyonları

Üst koridorda ayrık ittirme yapanların gözdeleri Nasus ve Jax oldu. 1'e 1'in güçlü iki şampiyonu, takımın tank ya da hasar ihtiyacına göre tercih ediliyor. Tankların oldukça güçlü olduğu metada, Poppy ve Ornn da en çok tercih edilen şampiyonlardan. Profesyonel arenanın vazgeçilmez şampiyonlarından Shen de haritaya etkisiyle en çok oynanan üst koridor şampiyonlarından birisi oldu.

ShenNasusOrnnJaxPoppy


 

Orman Turnuva Şampiyonları

Turnuva maçlarında ormana erken oyunda etki edebilecek şampiyonları tercih eden takımlar en çok Kha'Zix ve Lee Sin'e yöneldi. Tank şampiyonlarla daha rahat eden ya da takımında kitle kontrolü eksikliği bulunan ormancıların ise en çok tercih ettiği şampiyonlar Sejuani ve Zac oldu. Tanklık, kitle kontrolü ve hasar konusunda dengeli bir seçim yapması gerekenlerin ise ilk tercihi Jarvan oldu.

Kha'ZixSejuaniJarvan IVZacLee Sin


 

Orta Koridor Turnuva Şampiyonları

Oynaması zor da olsa, karşısında durması daha da zor olan Zoe, turnuva maçlarının gözde orta koridor şampiyonlarından. Koridorda rakibini en çok zorlayan şampiyonlardan olan Fizz ve Zed, koridor kazanmak isteyenlerin vazgeçilmez seçimleri olarak göze batıyor. Geç oyunda sürekli hasarlarıyla, profesyonel arena seçimleri olarak bilinen kontrol büyücülerinde ise Xerath ve Orianna orta koridor oyuncularının en önemli seçimleri oldu.

ZoeOriannaXerathZedFizz


 

Destek Turnuva Şampiyonları

Destek seçimlerinde Kızgın Buhurdanlık metasının bitişinin tekrardan görebiliyoruz. En çok yapılan seçimler, kitle kontrolü ve tanklığıyla göze batıyor. Bu kitle kontrolü bolluğunda ise, Kara Kalkan'ıyla karşı seçim olarak yapılabilecek en iyi tercih olan Morgana ilk 5 şampiyon arasına girmeyi başarıyor.

LeonaThreshRakanBraumMorgana


 

Nişancı - ADC Turnuva Şampiyonları

Yeni rünlerle birlikte, ADC'lerin koridorda dürtme potansiyeli önemli bir unsur haline gelmişti. Miss Fortune ve Jhin, bu konuda takımların favorileri oldu. Her ne kadar dengeleme almış olsa da, son dönemlerdeki alışkanlıkların da etkisiyle Ezreal hala alt koridor için çok seçilen bir şampiyon. Dürtme gücünden feragat edebilen alt koridorlar ise geç oyunun en etkili şampiyonlarından olan Tristana ve Vayne seçimlerine yöneldi.

Miss FortuneJhinTristanaVayneEzreal

 

 

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.