Yeni Rün Sistemi Hakkında

Yeni Rün Sistemi Hakkında

Riot'un Yeni Rünler hakkında yayınlamış olduğu son paylaşımdan yola çıkarak sizler için bu konuyu daha kısa bir hale getirmek istedik.

 

IP İadesi ve Yeni Rün Fiyatları

Riot Games'in açıklamasına göre 30 Mayıs 2017 tarihinden sonra alınan rünlerin IP bedeli yeni rünler geldiğinde kullanıcılara iade edilecek. Fakat bu tarihten önce alınan rünlerin iadesi hakkında bir açıklama henüz yapılmadı. Rün sayfaları ise mevcut şekilde kalacak ve şimdilik rün sayfaları ile ilgili bir değişikliğe gidilmeyeceği belirtildi.

Diğer bir konu ise yeni rünlerin ücretsiz olup olmayacağıydı. Bu konuda çok fazla soru alan Riot Games bununla ilgili hala düşünme aşamasında olduklarını belirtti. Eylül ayında yapılacak açıklamada yeni rünlerin fiyatları ile ilgili kesin bir açıklama yapılacaktır.

 

Yeni Rün Sistemiyle Birlikte Gelecek Değişiklikler

Yeni rün sisteminin sezon sonuna doğru gelmesiyle beraber birçok şampiyonun taban nitelikleri ve yeteneklerinin ofansif anlamda güçlendirileceğini görebiliriz. Tryndamere, Yasuo, Master Yi gibi şampiyonlara ekstra Saldırı Hızı; Ahri gibi yetenek gücü şampiyonlarına da ekstra yetenek gücü verilmesi Riot Games'in planları içinde yer alıyor.

 

Eşya Değişiklikleri

Yeni rünlerin geleceği zamanla eşdeğer olarak, Riot Games başlangıç eşyalarında da değişikliğe gidecek. Başlangıç eşyalarında çok fazla seçenek olmaması birçok oyuncunun aynı eşyalarla ve stratejilerle oyuna başlaması pek bir farklılık yaratmıyordu. Yeni başlangıç eşyaları ile birlikte bu durum ortadan kalkacak ve oyunun başlarında kullanılacak eşyaların daha etkili eşyalar olacağı belirtiliyor.

 

Yeni Gelecek Rünlerin Nitelikleri

Yeni gelecek rünlerin nitelikleri hakkında Riot Games hala çalışmaya devam ediyor fakat Can, Zırh, Taban Can Yenilenmesi, Taban Mana Yenilenmesi, Saldırı Gücü, Yetenek Gücü, Bekleme süresinde azalma gibi temel değişkenlerin yeni sistemde olacağını da belirtiyor. Bunun dışında ekstra olarak birçok farklı rün gelecek buna örnek olarak da yapılan açıklamada " Yeni rünlerin bir kısmı kendi başlarına size yaratıcı şekilde kullanabileceğiniz araçlar sağlıyor. Örneğin Veresiye çabuk ama size pahalıya mal olan güç patlamaları sağlayabiliyor. Sihirli Ayakkabılar çizme almakla uğraşmaksızın temel eşyalarınıza odaklanmanıza olanak sağlıyor."

Yeni Rünlere Bir Örnek

Kanlı Ay'ın Çağrısı

Çizmelerini "Kanlı Ay'ın Çağrısı" aktif etkisiyle efsunlar.

Kanlı Ay'ın Çağrısı'nı etkinleştirmek için 3 saniyeliğine yoğunlaş. 15 saniyeliğine %35 hareket hızı kazanırsın. Hasar veren saldırı ve yetenekler Kanlı Ay'ın Çağrısı'nı sonlandırır ve seviye başına 60 - 140 (+0,2 ilave SG)(+0,3 YG) ilave hasar verir.

Bekleme Süresi: 180 saniye. Oyuna bekleme süresi etkin şekilde başlar ve yoğunlaşma sırasında hasar alınması ya da yoğunlaşmanın durdurulması halinde yeniden bekleme süresine girer.

 

Konuyla İlgili Yapılan Son Açıklama ve Haberimiz

Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Geri BildirimKayıt Ol